aktualizováno: 28.10.2023 22:34:07

                   ch. st.        E  N  Y  H  E  D

 
Pasení ... jsem jím naprosto uchvácena ... pracovat se psem, který má pro pasení vrozené vlohy, to je něco úžasného.
Proto jsem se rozhodla věnovat mu vlastní sekci, kde uvidíte pokroky a úspěchy našeho společného snažení s Chanel a Bondym.
 
 
5.7.2014 - s Chanelka úspěšně složila zkoušku IHT1 TS (zkouška ovčáckých psů v ovládání ovcí) a s 69 body a známkou "výborná" se umístila na krásném 3.místě !!!
 
 
a ještě krásné fotky od Pavly Staňkové zde
 
 
21.6.2014 - sobotní ráno jsem s bosíkama vyrazila na "intenzivku pasení pro tradičáky", kterou pořádala naše trenérka Eva na "našem" ranči Fox Riders v Lučním Chvojně. Byl to naprosto úžasně strávený den se super lidma i organizací.
Mimo jiné jsme si i vyzkoušeli nakládání ovcí do vozíku smiley
 
 
Zbylé fotky od Pavly Staňkové zde
 
Chanel
Bondy
 
a pár foto od Nikoly Kratochvílové k vidění pod textem.
 
Chanel
Bondy
 
 
4.5.2014 - složily jsme s Chanel HWT na 91 bodů (Načešice, rozh.P.Čapková) - zpočátku to bylo, na můj vkus, dost akční, ovečky byly hodně rozlítané a chvíli nám trvalo, než jsme se všichni synchronizovaly.
 
 
 
28.4.2014 - video z tréninku pasení s Bondym - oproti lednovému videu je vidět značný pokrok, ale i tak nás čeká ještě hodně práce.
 
 
 
27.4.2014 - Bondy složil úspěšně v Žluticích  ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa). U ovcí strávil rozhodně daleko delší dobu než na ZVOPkách kdysi Chan, rozhodčí (p.Čapková) pozorně sledovala psy, zda je to vloha pro pasení nebo jen touha si ulovit kousek jehněčího.
 
 
6.4.2014 - další fotky z tréninku u oveček s Chanel zde
 
 
30.3.2014 - pár fotek z tréninku pasení s Chan zde
 
 
 
12.1.2014 - video z druhého tréninku  pasení
 
 
 
5.1.2014 - tak se letošním rokem vrháme s Chanel a Bondym na pasení Po první seznamovací lekci si troufám říct, že to vypadá velmi slibně wink
 
Chanel
Bondy
 
 
 
Po více jak 3leté odmlce a marném snažení najít někoho, kdo pase JDEM ZNOVA NA TO !!!!!!!!
Začínáme trénovat u Evy Štemberové v Lučním Chvojně na ranči Fox Riders.
 
 
 
2.10.2010 - naše "honění ovcí" sklidilo ovoce - Chanel složila úspěšně ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa)
 
 
 
13.8.2010 - Ovce na psa nejsou moc zvyklé a vím jak Chan prudce reaguje, proto mě představa, jak honíme téměř 40hlavé stádo suffolkyň se Chanelkou v patách po Českém středohoří přinutila přibalit EO. Naštěstí se tato představa nekonala a Chan ihned věděla jak se má zachovat a stádo začala vzorně obíhat. Teď ještě zbývá dát tomu nějaký řád
Moc moc děkuji Zuzce z farmy Srdov, že nás k ovečkám bez obav pustila a poradila nám jak na to. 
 
 
 
7.6.2008 - první setkání Chanel s ovcema. Chan se ani na okamžik nezarazila a od prvního okamžiku se vší silou snažila k ovečkám dostat. Při vpuštění mezi ně se je snažila obíhat, což bohužel pro trojúhelníkový tvar ohrady nebylo možné.